Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Ráj pro internetové surfaře na dosah
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

17/01/2008

 

Nová strategie EU slibuje jednodušší, rychlejší a širší přístup k hudbě, filmům a hrám přes internet a mobilní telefony.

    woman with computer

    Multimediální obsah představuje významné obchodní příležitosti – zisk z on-line obsahu se má více než zčtyřnásobit (z 1,8 miliardy eur v roce 2005 na 8,3 miliardy eur v roce 2010). Má-li Evropa opravdu využít potenciál on-line obsahu, musí být tvůrci obsahu spravedlivě odměňováni, musí se zvýšit jistota a spotřebitelé musí mít větší možnost volby. Evropská komise přijala za tímto účelem novou strategii.

    „Musíme se rozhodnout,“ říká komisařka pro informační společnost a média Viviane Redingová a dodává, „zda chceme mít v Evropě silný filmový, hudební a herní průmysl.“ Jelikož odpovědí na tuto otázku je jasné „ano“, soustřeďuje se EU na čtyři hlavní oblasti English:

    • dostupnost tvůrčího obsahu – nabádat distributory, aby dávali více obsahu on-line;
    • udílení licencí na autorská práva pro větší území – zlepšit stávající udělování licencí a propagovat komerční přínos udělování licencí držitelům práv pro větší území;
    • systémy pro správu digitálních práv – větší transparentnost, aby mohli být spotřebitelé lépe informováni o jakýchkoliv omezeních týkajících se stahovaného obsahu;
    • legální nabídky a pirátství – rázná opatření proti neoprávněnému poskytování a stahování obsahu chráněného autorským zákonem, proti pirátství a neoprávněnému sdílení souborů.

    Návrh by měl být hotov do poloviny roku 2008 a měl by naznačit, jakým způsobem by bylo možno vytvořit jednotný trh s on-line obsahem bez porušení práv duševního vlastnictví. Do 29. února 2008 bude pokračovat veřejná konzultace se všemi zainteresovanými subjekty, které se mohou debaty aktivně zúčastnit.


    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky