Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Veřejná diskuze: Vzdělávání a mezikulturní dialog v Evropské unii
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/01/2008

 

U příležitosti návštěvy evropského komisaře pro výchovu, vzdělávání, kulturu a mládež  Jána Figeľa v Praze pořádá občanské sdružení ANO pro Evropu ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice v pátek 18. ledna 2008 veřejnou diskuzi na téma: „Vzdělávání a mezikulturní dialog v Evropské unii“.

  Ján Figel

  Účastnit se bude dále také Alena Gajdůšková, senátorka a členka Výboru pro záležitosti Evropské unie při Senátu ČR, Tomáš Halík, teolog a vysokoškolský profesor, a Ivan Wilhelm, vládní zmocněnec pro evropské programy výzkumu a bývalý rektor Univerzity Karlovy. Diskuzi bude moderovat Pavol Demeš, ředitel German Marshall Fund of the USA pro střední a východní Evropu.

   Akce se koná 18. ledna od 14 hodin v prostorách Evropského domu (Jugmannova ul. 24, Praha 1).

   V případě zájmu svou účast potvrďte prosím do středy 16. ledna e-mailem na: registrace@anoproevropu.cz.

   

  Evropský rok mezikulturního dialogu 2008, připravovaný kabinetem komisaře Evropské unie pro vzdělávání, výchovu, kulturu a mládež Jána Figeľa, byl oficiálně vyhlášen v pátek 4. ledna 2008 v Ljubljani.

  Jeho hlavní myšlenkou je především představit rozmanitost evropské kultury, která se v Evropské unii projevuje rostoucím počtem aktivně používaných jazyků, náboženských vyznání a etnického zázemí. V rámci Roku bude probíhat řada projektů, a to na celoevropské i národní úrovni, jejichž snahou bude poukázat na úlohu mezikulturního dialogu při formování společné evropské identity.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky