Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Carl Friedrich Goerdeler-Kolleg: Stipendijní program pro mladé řídící pracovníky ze střední Evropy
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

15/11/2007

 

Německá Nadace Roberta Bosche v těchto dnech vypisuje nekomerční mezinárodní vzdělávací program pro mladé řídící pracovniky ze střední Evropy (a tedy i z České republiky), pod názvem Carl Friedrich Goerdeler-Kolleg.

 

 

 

  Carl Friedrich Goerdeler-Kolleg: Stipendijní program pro mladé řídící pracovníky ze střední Evropy

  Letošní osmý ročník je určen mladým perspektivním a motivovaným pracovníkům z veřejného sektoru (veřejné správy, příspěvkových organizací, neziskoveho sektoru a dalších organizací, které vykonávají společensky důležité úkoly). Jedná se o devítiměsíční vzdělávací a pracovní stipendijní pobyty v Německu, jejichž cílem je zlepšení mezinárodní spolupráce společensky relevantních institucí a prohloubení evropské integrace. 

  Program stipendistům nabízí zvýšení odborné kvalifikace v rámci pracovních stáží v německých a evropských institucích, širokou nabídku dalšího vzdělávání, zisk bohatých interkulturních zkušeností a navázání profesních mezinárodních kontaktů.

  Podmínky účasti jsou: 25-35 let, vysokoškolské vzdělání, předpoklady pro převzetí vedoucí funkce, motivace, pracovní zkušenosti z veřejného sektoru (jeden rok k datu zahájení programu), vědomí společenské zodpovědnosti a dobré znalosti německého jazyka.

  Výše měsíčního stipendia v tomto programu je 1280,-eur, stipendisté dále obdrží příplatky na manžela/manželku a děti a jsou po celou pobytu v Německu standardně pojištěni.

   

   

  Uzávěrka tohoto programu je 7. prosince 2007.

  Stručné infromace v češtině naleznete zde msw8 - 138 KB [138 KB]

  Další informace a on-line přihlášky naleznou zájemci na http://www.goerdeler-kolleg.de    Kontaktní osoba pro zájemce z České a Slovenské republiky:
  Mgr. Eva Hoskova
  ROBERT BOSCH STIFTUNG
  Tel:  (+420) 222 711 545
  Fax: (+420) 222 728 503
  Email: stipendium@volny.cz
  http://www.bosch-stiftung.de
  http://www.goerdeler-kolleg.de
   

   

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky