Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Moravská jantarová cesta dokončena
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

16/11/2007

Moravská jantarová cesta patří mezi nově dokončené projekty Zlínského kraje. Projekt, který se snaží propojit stávající propagační aktivity jednotlivých moravských turistických oblastí, byl tento týden představen zástupci samosprávy Zlínského kraje na tiskové konferenci ve Zlíně.

  Přírodní krajina

  Tento vyjímečný projekt, na kterém spolupracují se Zlínským krajem další moravské kraje - Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský, spojuje to nejlepší z turistické nabídky Moravy a je primárně zaměřen na návštěvníky z Ruska, Pobaltí, Polska a Slovenska.

  Na jednotlivých stezkách se tak každý návštěvník může setkat s tradičními prvky moravské kultury, seznámit se s různými památkami UNESCO, mezi které zejména patří Arcibiskupský zámek v Kroměříži, Vila Tugendhat v Brně, Lednicko-valtický areál, nejrozsáhlejší krajinný parkem v Evropě, monumentální barokní sloup Nejsvětější Trojice uprostřed Olomouce nebo nedobytné středověké hrady Buchlov a Helfštýn. Další možností je využití relaxačních a lázeňských pobytů.

  Na realizaci se podílela svými fondy Evropská unie, jež na projekt přispěla více než 11 mil. korun. Mezi další partnery projektu patří také Statutární město Zlín, Region Slovácko – sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, ZO ČSOP Adonis Mikulov a Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism.

  Cílem projektu je současně navázat bližší spolupráci jednotlivých turistických oblastí v rámci kraje, která bude i po ukončení projektu dále rozvíjena, a to zejména v rámci dalších společně připravovaných projektů (Turistický informační portál).

   

  Více informací

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky