Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Auta jsou stále chytřejší – a co vy?
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

31/10/2007

 

Vyhrajte řidičský kurz pro pokročilé v našem online kvizu o inteligentní automobilové technologii!

Technologie v moderních autech se žene mílovými kroky kupředu a dělá je bezpečnějšími, čistšími a inteligentnějšími. Většina řidičů ví, co je ABS, nabídka inteligentních prvků výbavy vozidla je však nyní mnohem širší.

 

  Auto na dlani

  Každý rok zahyne na silnicích v Evropě přes 40 000 lidí a dojde k více než 1,3 milionu nehod. Technologie může tuto situaci zlepšit. Kdyby byla auta vybavena technologií „e-Call“ English , mohla by v případě nehody automaticky zavolat záchrannou službu. Tím by se ročně zachránilo až 2 500 životů a výrazně by se snížil počet těžkých zranění. A kdyby měla elektronické řízení stability English proti smyku, mohly by se smrtelné nehody snížit až o 15 %.

  V rámci iniciativy „inteligentní automobil“ English spolupracuje Komise s výrobci a výzkumníky a podporuje technologii pro inteligentní auta. V praxi to znamená zrychlovat výzkum a zavádět novinky umožňující záchranu životů, zvyšovat informovanost mezi řidiči, jakým způsobem mohou nejnovější inovace změnit situaci, a pomáhat vědcům s převodem výsledků výzkumu do skutečného života.

  Abyste zjistili, jestli jste tak chytří jako vaše auto, zúčastněte se interaktivního kvizu „iCar“ a vyhrajte jeden z 10 řidičských kurzů pro pokročilé.

   


  Další informace na toto téma


  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky