Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Handicapovaní ze Zlínského kraje: Jdeme do práce!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

19/10/2007

Evropský projekt "Jdeme do práce" pomohl najít padesáti postiženým a sociálně znevýhodněným lidem ze Zlínského kraje práci.

Projekt "Jdeme do práce", spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, odstartoval v listopadu 2005 a jeho cílem bylo systémově řešit problematiku zaměstnanosti osob ze znevýhodněných skupin na otevřeném trhu práce (tedy mimo chráněná pracoviště).

    Handicapped in wheelchair at work

    Za tímto účelem vznikly dvě nové agentury, Centrum služeb postiženým Zlín a Oblastní charita Uherské Hradiště, které spolu s již existující agenturou podporovaného zaměstnávání Elim Vsetín organizovaly vzdělávací semináře, konference, motivační kurzy a především praktickou individuální pomoc při samotném hledání práce všem zájemcům z řad cílové skupiny projektu. Tou byli osoby nejvíce znevýhodněné při vstupu na otevřený trh práce a při udržení si zaměstnání: osoby s postižením (mentálním, fyzickým, psychickým, kombinovaným), osoby s duševním onemocněním, s drogovou závislostí, bezdomovce, etnické minority (Romové) a osoby jinak sociálně znevýhodněné. Nalezení práce pro takovéto osoby znamená posílení jejich sebevědomí a pocitu smysluplné a prospěšné existence ve společnosti.

    Za dva roky fungování projektu se na agentury obrátilo 420 lidí s postižením nebo sociálním znevýhodněním, ovšem jen 94 z nich patřilo do cílové skupiny projektu. Aby se našlo 50 pracovních míst pro takto znevýhodněné občany, bylo zapotřebí oslovit na 1900 zaměstnavatelů. Přesto, že projekt končí, jeho realizátoři usilují o tří měsíční prodloužení a doufají, že se stane modelem i pro další regiony.

    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky