Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Teenage Europe 2007
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

25/02/2007

Teenage Europe 2007 je diskusní seminář o Evropské unii pro studenty středních škol, který se od února koná v osmi krajských městech České republiky: Brně, Českých Budějovicích, Liberci, Olomouci, Zlíně, Hradci Králové, Jihlavě a Ústí nad Labem. Jedná se o pokračování úspěšného cyklu seminářů, do kterého se roku 2005 zapojilo 65 škol v České republice.

  Teenage Europe 2007

  Projekt Teenage Europe 2007 je iniciativa krajských hejtmanů a Informační kanceláře Evropského parlamentu v České republice ve spolupráci s Teenagemedia. Diskusní seminář má tři cíle. Za prvé, přibližovat studentům středních škol aktuální témata Evropské unie, zejména problematiky Evropského parlamentu; za druhé, snaží se studenty zapojit do diskuse a probudit v nich zájem o veřejné dění; a za třetí, porovnat znalosti studentů v jednotlivých regionech a přispět k efektivnější komunikaci o Evropské unii. „Náš projekt nebude říkat středoškolákům, jaký mají mít názor. Snaží se jim poskytnout relevantní informace a umožnit jim vytvořit si názor vlastní,“ říká Jiří Kubíček, vedoucí Informační kanceláře Evropského parlamentu v České republice.

  V rámci projektu zvolilo šest vybraných škol v regionu 35 osob, které se zúčastní krajského semináře. Ten je rozdělen do následujících tématických okruhů: Evropský parlament – společně v Evropě; role Evropského parlamentu ve světě; Češi a Evropský parlament; studium v Evropě; a Evropský pracovní trh. Předpokládané náměty konkrétních diskusí jsou: další rozšiřování Evropské unie, evropská identita, zavedení eura či prezident Evropské unie. „Úvodní přednášku a diskuse zajistí zkušení lektoři z řad vysokoškolských pedagogů oboru politologie. Sami studenti budou poté pracovat a diskutovat v malých týmech,“ dodává Jan Kotala z pořádající organizace. Diskusi přijeli průběžně podpořit europoslanci Oldřich Vlasák (ODS, EPP-ED), Petr Duchoň (ODS, EPP-ED), Jaromír Kohlíček (KSČM, EUL/NGL), Tomáš Zatloukal (SNK, EPP-ED) a Jan Březina (KDU-ČSL, EPP-ED).

  Témata, která studenti zpracují ve workshopech, se následně budou porovnávat a vyhodnocovat ve všech osmi krajských městech. Závěrečné otázky a stanoviska k jednotlivým tématům budou předány českým europoslancům. Výsledkem této interakce bude internetová prezentace, v rámci níž bude od dubna i prostor pro následnou diskusi nad odpověďmi českých poslanců Evropského parlamentu.

  Pro další informace o projektu kontaktujte prosím koordinátora projektu Jakuba Hodbodě na tel. 775 120 428 nebo e-mailu jakub@teenagemedia.cz nebo Informační kancelář Evropského parlamentu www.evropsky-parlament.cz.

  Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky