Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Nová internetová stránka zaměřená na náklady spojené se zdravotní péčí v zahraničí
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

09/02/2007

Stále větší množství lidí se nechává ošetřit v jiné evropské zemi než v té, kde žijí nebo jsou pojištěni. Může se jednat o neplánové lékařské ošetření během dovolené nebo služební cesty, ale také o cestu vykonanou speciálně za účelem lékařského ošetření. Tato nová internetová stránka informuje občany o podmínkách, za kterých se hradí náklady na zdravotní péči poskytnutou v zahraničí prostřednictvím jejich vnitrostátního systému sociálního zabezpečení nebo zdravotnictví.

    Nová internetová stránka zaměřená na náklady spojené se zdravotní péčí v zahraničí

    Tyto důležité otázky každodenního života mnoha Evropanů řeší především evropská pravidla pro koordinaci systémů sociálního zabezpečení, která se vztahují na občany cestující po Evropě.

    Poskytované informace mají být co nejkonkrétnější a nejkomplexnější. Zahrnují příklady výše úhrad nákladů na zdravotní péči v zahraničí v různých situacích, aby si lidé mohli udělat určitou představu o svých právech. Nicméně v některých případech je třeba, aby uvedené informace potvrdily a objasnily příslušné instituce sociálního zabezpečení nebo vnitrostátního zdravotního systému. Tato složitá situace odráží sdílenou odpovědnost mezi EU a členskými státy, které mají v oblasti vymezení, organizace a financování svých vnitrostátních systémů zdravotnictví a sociálního zabezpečení výhradní pravomoc.

    Poslední aktualizace: 30/10/2010  |Začátek stránky