Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Evropská soutěž o právech dětí
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

27/03/2006

Franco Frattini, místopředseda Evropské komise a komisař odpovědný za oblast spravedlnosti, svobody a bezpečnosti  vyhlásil soutěž "Evropská unie a práva dětí" .

Právo na ochranu a péči, právo vyjádřit svobodně svůj názor, právo na ochranu vlastních zájmů, právo zůstat v přímém kontaktu s oběma rodiči... všechna tato práva, jímž se těší děti v EU, jsou specifikována v Článku 24 Charty základních práv Evropské unie.

  Práva jsou však účinná pouze tehdy, kdy si je uvědomujeme, prosazujeme je a bráníme je.

  Rád bych proto pozval všechny mladé lidi v Evropské unii, kteří mají zájem se zúčastnit soutěže „Evropská unie a práva dítěte“. Doufám, že mladí lidé budou s chutí na tomto tématu pracovat ve skupinách a přitom si uvědomí pracovat v týmech a přitom si uvědomí, co jsou jejich práva.

  Děti a mládež ve věku od 10 do 18 let mohou vytvořit plakát s logem, který bude ilustrovat myšlenku ochrany, respektování a podporování dětských práv v Evropské unii.

  První výběr proběhne na národní úrovni – uzávěrka je 20. dubna 2006 . Vítězové budou slavnostně vyhlášeni začátkem května v prostorách Zastoupení Evropské komise v Praze, Jungmannova 24.

  Vítězné týmy z národních kol budou  poté  pozvány komisařem Frattinim do Bruselu, kde nejlepší obdrží Evropskou cenu a všichni budou mít možnost si prohlédnout evropské instituce.

  Více informací a přihlášky do soutěže najdete na www.euromladez.com

  Poslední aktualizace: 28/05/2015  |Začátek stránky