Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Ptejte se!
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

 

Evropská unie je komplexní organismus, jehož pravidla se mohou na první pohled jevit komplikovaná a nesrozumitelná. K lepšímu porozumění a snadnějšího přístupu k hledaným informacím zřídila Evropská komise několik služeb, které Vám pomohou se v problematice evropské integrace lépe zorientovat.

Najdete zde praktické rady a údaje týkající se nejrůznějších oblastí všedního života. Zajímá Vás jak si v členském státě EU nechat uznat kvalifikaci opravňující k výkonu určitého povolání? Jak si stěžovat na závadné výrobky pocházející z členských zemí Unie? Čtěte dál!

 

Europe Direct

Odpovědi vaše dotazy vám poskytne Europe Direct, ústřední informační služba Evropské komise.

  • Volejte bezplatnou infolinku 00 800 6 7 8 9 10 11
  • Máte dotaz na téma EU? Zašlete jej na e-mailovou adresu: ed@europe-direct.cz

Hledáte-li pomoc ve svém okolí obraťte se na informační středisko ve vašem kraji. 

 

Vaše Evropa

Pokud cestujete po Evropě anebo se stěhujete do jiné země EU, stránky Vaše Evropa jsou určeny právě vám. Obsahují informace o vašich právech a praktické tipy, které se vám budou hodit, pokud se chystáte na dovolenou do jiné země EU nebo se stěhujete do zahraničí za prací či studiem.

 

Občanský rozcestník

 Pohybujete se po Evropě a uvažujete o tom, jaká máte práva? Máte problém s registrací auta nebo se získáním ochrany v rámci sociálního zabezpečení v jiném státě EU? Občanský rozcestník je určen pro občany EU, kteří se potýkají s problémy s mobilitou na evropském vnitřním trhu. 

Více zde 

 

SOLVIT

On-line síť, která řeší problémy, jež vznikají v důsledku nesprávného používání právních předpisů v oblasti vnitřního trhu ze strany orgánů veřejné moci.

Více zde

 

Poslední aktualizace: 23/08/2012  |Začátek stránky