Cesta


EVROPSKÝ DŮM:

RSS - Novinky

RSS - Novinky

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Facebooku

Najdete nás na Twitteru

Najdete nás na Twitteru

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Zastoupení EK v ČR na Youtube

Dny evropského filmu
Poslat tuto stránku e-mailemPoslat tuto stránku e-mailemTiskTisk

06/04/2012

Evropské filmy odrážejí velkou rozmanitost a vícero možných způsobů, jak nahlížet na stejná témata, která jsou charakteristická pro kulturní život a mezikulturní výměnu v Evropě. Jsou tak základem kvalitního a atraktivního evropského filmového průmyslu.

Devatenácté Dny evropského filmu nám všem opět poskytnou skvělou příležitost mít potěšení z tvořivosti evropských filmových režisérů a herců.  

Součástí festivalu je stejně jako v předchozích letech zvláštní sekce věnovaná tématu evropského roku. Sekce „K věci“ se letos zaměřuje na aktivní stárnutí a mezigenerační solidaritu.

  Dny evropského filmu

  "K věci"
  Tato speciální sekce sestavená ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR je věnována „Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity", kterým  byl rok 2012 vyhlášen. Vybrané snímky narušují tradiční stereotypy zobrazování stáří ve filmu a tematiku představují neotřele a pokaždé z jiného pohledu.Více se o jednotlivých snímcích dozvíte po kliknutí na uvedené odkazy.

  16. a 21. dubna            Italsky snadno a rychle se siňorou Enricou

  16. dubna                     Konstantin a Elena

  16. dubna                     José a Pilar

  18. dubna                     Sůl života

   

  Termíny
  Praha, kina Světozor a Lucerna, od 12. do 19. dubna 2012
  Brno, kino Art, od 20. do 26. dubna 2012

  Ozvěny Dnů evropského filmu se tento rok odehrají v těchto regionech a termínech:
  Boskovice (25.-27.4.)
  Jablonec nad Nisou (25.-29.4.)
  Ostrava (28.4.-2.5.)
  Uherské Hradiště (25.-27.4.)
  Veselí nad Moravou (25.-27.4.)

  Související odkazy
  Podrobné informace o festivalu a jeho program najdete na http://www.eurofilmfest.cz/
  Dny Evropského filmu na Facebooku

  Italsky snadno a rychle s Claudií Cardinalovou a Květou Fialovou

  Dny evropského filmu společně se Zastoupením Evropské komise v České republice Vás srdečně zvou na filmovou projekci romantické komedie Italsky snadno a rychle se signorou Enricou spojenou se slavnostním přípitkem a lehkým občerstvením, v pondělí 16.4.2012 od 17hod. v kině Lucerna. Svou účastí nás poctí také paní Květa Fialová, herečka a patronka Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Italsky snadno a rychle se signorou Enricou je svěží komedií o stárnoucí ženě, která kvůli nešťastné lásce zcela zanevřela na všechny muže. Chuť do života ji opět vrátí až mladý turecký student, jenž se přijel do Rimini učit italsky.  Pro seniory jsme speciálně na tuto událost připravili zvýhodněné vstupné za 45,- Kč, a všichni jsou po skončení filmu zváni na malé občerstvení v kavárně kina Lucerna. Vstupenky jsou k zakoupení na pokladně kina Lucerna, Vodičkova 36, Praha.

  Poslední aktualizace: 06/04/2012  |Začátek stránky