Planowanie i prace przygotowawcze

Komisja planuje swoje działania, w tym działania związane z opracowywaniem nowych przepisów prawa, na podstawie priorytetów politycznych określanych przez przewodniczącego.

Planowanie

Na poziomie Komisji: w programie prac Komisji przedstawia się plany Komisji dotyczące praktycznego wprowadzania w życie priorytetów politycznych określonych przez przewodniczącego. Priorytety są następujące:

  • strategia „Europa 2020” mająca na celu wyjście z kryzysu gospodarczego oraz zapewnienie trwałego wzrostu i zatrudnienia
  • wzmocnienie praw i bezpieczeństwa obywateli Unii;
  • pełnienie wiodącej roli w działaniach związanych ze zmianami klimatu;
  • zwiększanie roli Europyna arenie międzynarodowej.

Na poziomie dyrekcji generalnych: każda dyrekcja generalna Komisji opracowuje plan zarządzania English, w którym przekłada swoją własną długoterminową strategię na ogólne i szczegółowe cele odzwierciedlające:

  • priorytety polityczne Komisji, w szczególności strategię „Europa 2020” i program prac Komisji;
  • zasoby przewidziane w projekcie budżetu DeutschEnglishfrançais.

Przygotowywanie projektów aktów prawnych

Przed przedstawieniem danego wniosku ustawodawczego Komisja analizuje stan obowiązujących przepisów i przeprowadza ocenę skutków Englishw celu dokonania oceny potencjalnych skutków gospodarczych, społecznych i środowiskowych każdej nowej inicjatywy. Uwzględnia się również nowe sytuacje i zjawiska występujące w Europie i ich możliwe skutki w odniesieniu do nowych przepisów.

Komisja musi również przeprowadzić konsultacje z zainteresowanymi stronami i innymi instytucjami w celu zapoznania się z ich poglądami oraz zasięgnąć opinii parlamentów narodowych i rządów państw członkowskich.

Aby otrzymywać powiadomienia o nowych planach Komisji i / lub konsultacjach społecznych, zamów subskrypcję w serwisie „Jak działa Komisja Europejska – Powiadomienia”. Osobyreprezentujące organizacje lub prowadzące na własny rachunek działalność mającą wpływ na politykę i procesy podejmowania decyzji instytucji UE mogą zamówić subskrypcję w serwisie „Unijny rejestr służący przejrzystości”.

Ciekawe linki

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 
Zobacz również
Jak ulepszyć ten portal?

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?