Plánování a příprava zpráv

Komise svou pečlivě plánuje veškerou svou práci, včetně návrhů právních předpisů vycházejících z priorit stanovených předsedou.

Plánování činnosti

Komise jako celek:Ve svém pracovním programu Komise uvádí, jak hodlá zrealizovat politické priority stanovené jejím předsedou.

Příprava právních předpisů

Předtím, než Komise předloží legislativní návrh, zhodnotí stávající předpisy a provede posouzení dopadů English, v jehož rámci označí potenciální ekonomické, sociální a environmentální důsledky navrhované iniciativy. V úvahu se též berou aktuální události a vývoj v Evropě.

Komise je také povinna konzultovat zainteresované strany a ostatní instituce a vzít v úvahu názor parlamentů a vlád členských států.

Pokud chcete být e-mailem upozorňováni na nové iniciativy nebo veřejné konzultace, přihlaste se k odběru zpráv ze stránek „Činnost Komise – Oznámení“. Pokud zastupujete nějakou organizaci nebo jste osoba samostatně výdělečná činná a působíte v oblasti, která má vliv na politiku a rozhodovací proces v orgánech a institucích EU, zaregistrujte se v rejstříku transparentnosti EU.

Oblíbené odkazy

  • Pokyny předsedy Komise na příštích 5 let pdfDeutsch (de) English (en) français (fr) hrvatski (hr) português (pt)

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 
Viz také
  • Hlavní dokumenty
  • Souhrnná zpráva – Výroční zpráva o řízení a výkonnosti pro rozpočet EU English (en)
Máte nápad, jak tyto stránky vylepšit?

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?