Europos Komisijos darbas

Europos Komisija atstovauja visos ES interesams. Ji siūlo naujus teisės aktus Europos Parlamentui bei Europos Sąjungos Tarybai ir užtikrina, kad valstybės narės tinkamai taikytų ES teisę.

„Komisija“ reiškia ir 28 Komisijos narius, ir visą instituciją.

Komisija turi iniciatyvos teisę siūlyti teisės aktus, kuriuos priima Europos Parlamentas ir ES Taryba (šalių ministrai). Dauguma atvejų Komisija teikia pasiūlymus laikydamasi įsipareigojimų pagal ES sutartis arba todėl, kad jos veikti paprašė kita ES institucija, kuri nors valstybė arba suinteresuotoji šalis. Nuo 2012 m. balandžio ES piliečiai taip pat gali paraginti Komisiją siūlyti teisės aktus (Europos piliečių iniciatyva).

Prieš teikdama pasiūlymus Komisija plačiai konsultuojasi, kad galėtų atsižvelgti į suinteresuotųjų šalių nuomones. Paprastai kartu su pačiu pasiūlymu skelbiamas ir to teisės akto galimų ekonominių bei socialinių padarinių ir poveikio aplinkai vertinimas.

Subsidiarumo danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenskair proporcingumo danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenskaprincipai reiškia, kad ES gali leisti teisės aktus tik tuo atveju, kai veiksmai efektyvesni ES nei nacionaliniu, regionų ar vietos lygmenimis ir kai jais nedaroma daugiau nei būtina sutartiems tikslams pasiekti.

Priėmus ES teisės aktą Komisija užtikrina, kad ES valstybės narės jį tinkamai taikytų.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 
Papildoma informacija
Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?