Ši tinklavietė buvo archyvuota 29/01/2013
29/01/2013

Pagalbinės prieigos priemonės

European Commission flag

Europos Komisija

EU and you

Europos Komisija - EU and you

Service tools

Language selector

Navigation path

  • Energetika

Energijos tiekimo užtikrinimas

ES pastangomis užtikrinamas dujų tiekimas namams

Kadangi didžiąją dalį Europai reikiamų dujų tenka importuoti, ji tampa labai pažeidžiama, sutrikus tiekimui (ypač didžiausio poreikio metu). Todėl 2010 m. ES ėmėsi ryžtingų veiksmų energijos tiekimui užtikrinti.

Sustiprinta partnerystė su šalimis tiekėjomis ir tranzito šalimis. ES pasimokė iš patirties, įgytos per 2008 ir 2009 m. dujų krizes, kai dėl Maskvos ir Kijevo nesutarimų dviems savaitėms sutriko Rusijos dujų tiekimas per Ukrainą ir kai kuriems ES piliečiams teko savo namuose drebėti nuo šalčio.

Naujas ES ir Rusijos ankstyvo perspėjimo mechanizmas jau buvo sėkmingai pritaikytas per 2010 m. konfliktą dėl dujų tranzito su Baltarusija.

Tuo tarpu pačioje ES nauju reglamentu buvo sustiprintas šalių narių tarpusavio koordinavimas. Dujų bendrovės privalo 30 dienų užtikrinti dujų tiekimą namų ūkiams ir kitiems saugomiems klientams net sudėtingiausiomis oro sąlygomis. Sugriežtintais infrastruktūros standartais bus užtikrinta, kad, pavyzdžiui, sugedus vienam stambiam dujotiekiui, šalys gautų dujas kitais maršrutais.

Tuo tarpu ES toliau skatina veiksmingą energijos vartojimą, kad iš turimų energijos išteklių būtų gaunama kuo daugiau naudos.