Ši tinklavietė buvo archyvuota 29/01/2013
29/01/2013

Pagalbinės prieigos priemonės

European Commission flag

Europos Komisija

EU and you

Europos Komisija - EU and you

Service tools

Language selector

Navigation path

  • Ekonomika

Patikimos ekonomikos ir stipresnių finansų rinkų užtikrinimas

Susidūrusi su neeiliniais finansiniais ir ekonominiais sunkumais, ES sukūrė mechanizmus, apsaugosiančius jos piliečius ateityje

Europos Sąjungos vadovai įrodė, kad gali veiksmingai bendradarbiauti, ir pasiūlė sprendimų, skirtų kovai su sunkumais viešųjų finansų sektoriuje.

Neatidėliotini ES veiksmai išsaugojo euro stabilumą ir patikimumą. Tai sukėlė pasitikėjimą finansų rinkose. Be to, tai padėjo su sunkumais susidūrusioms šalims narėms atgaivinti savo finansus. Įsigaliojo nauji mechanizmai, apsaugosiantys nuo sukrėtimų ateityje. Taip pat buvo sukurtas naujoviškas per 500 milijardų eurų vertės mechanizmas, užtikrinsiantis euro zonos finansinį stabilumą.

Be to, ES įteisino griežtas naujas taisykles šalims narėms, bankams ir bankininkams. Jos turėtų didinti finansų rinkų skaidrumą ir riboti per didelę riziką, pavyzdžiui, taikant naujas rizikos draudimo fondų ir bankininkų premijų sistemų taisykles. Taip pat atsirado naujų europinių priežiūros institucijų, kurios atidžiai stebės finansų rinkų dalyvius.

Labai svarbu ir tai, kad kartu su gynybiniais veiksmais ES ėmė įgyvendinti ekonomikos strategiją „Europa 2020“, kuri ne tik paskatins ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, bet ir užtikrins, kad iš šios strategijos naudos gautų visi.