This site has been archived on (23/12/2014)
23/12/2014

A.Šemeta įvertintas už nuopelnus šalinant mokestines kliūtis vidaus rinkoje

2012 m. gegužės 24 d. Tarptautinės mokesčių apžvalgos žurnalas (angl. "International Tax Review") Europos mokesčių apdovanojimų specialiuoju Redaktoriaus prizu įvertino Europos Komisijos narį Algirdą Šemetą. Jis suteiktas už Komisijos nario nuopelnus šalinant mokestines kliūtis, su kuriomis vidaus rinkoje susiduria verslas ir piliečiai.

 

2011 metais Europos Komisijos narys pateikė visą mokestinių iniciatyvų paketą, kuriame numatytos priemonės padėtų naikinti mokestines kliūtis vidaus rinkoje. Tarp jų – bendros konsoliduotos pelno mokesčio bazės pasiūlymas, energijos apmokestinimo pertvarka, finansinių sandorių mokestis ir pridėtinės vertės mokesčio strategija. Algirdas Šemeta taip pat pasiūlė konkrečius būdus kaip išspręsti dvigubo apmokestinimo problemas vidaus rinkoje. Komisijos narys jau pateikė iniciatyvas, kurias įgyvendinus būtų išvengta palūkanų, autorinių atlyginimų ir tarptautinio paveldimo turto dvigubo apmokestinimo. 

Šiemet Komisijos narys ėmėsi iniciatyvos įvertinti šalyse taikomus tiesioginius mokesčius. Siekiama nustatyti, ar juos taikant vienoje valstybėje narėje gyvenantiems, o kitoje dirbantiems asmenims, šie asmenys nėra diskriminuojami ar nėra kitaip pažeidžiamos ES pagrindinės laisvės.

 

Ateityje A.Šemeta taip pat ketina pateikti pasiūlymus kaip pašalinti portfelio investuotojams mokamų dividendų ir automobilių dvigubo apmokestinimo atvejus.

 

Tarptautinės mokesčių apžvalgos žurnalo Redaktoriaus prizu yra apdovanojami asmenys arba organizacijos per pastaruosius metus padarę didžiausią poveikį mokesčių administravimui Europoje. Europos mokesčių apdovanojimus žurnalas rengia jau septintus metus.

Daugiau informacijos apie apdovanojimą ir Komisijos nario komentarą rasite čia

Paskutinį kartą atnaujinta: 24/04/2013 |  Į puslapio pradžią