This site has been archived on (23/12/2014)
23/12/2014

Europos Komisijos nario A. Šemetos komentaras po Europos Parlamento balsavimo dėl finansinių sandorių mokesčio

Europos Komisijos nario Algirdo Šemetos komentaras po Europos Parlamento balsavimo dėl finansinių sandorių mokesčio:

„Džiaugiuosi šiandien Europos Parlamento išreikšta parama mūsų pasiūlytam finansinių sandorių mokesčiui.

Šiuo balsavimu Parlamentas pripažino visus ES finansinių sandorių mokesčio privalumus: teisingesnę mokesčių sistemą, didesnį finansų sektoriaus stabilumą ir naują pajamų šaltinį, kuriam nereikėtų kitų mokesčių mokėtojų indėlio.

Finansinių sandorių mokestis yra galimybė, kuria reikia pasinaudoti.

Iš mažo mokesčio galime surinkti pakankamai pajamų ekonomikos augimą skatinančioms priemonėms finansuoti ir augimui palankioms mokestinėms reformoms įgyvendinti.

Finansų sektoriaus apmokestinimas – teisingumo klausimas. Bankai ir finansų institucijos gavo ir toliau gauna didelę viešojo sektoriaus paramą krizei įveikti. Ne be pagrindo galima tikėtis, kad jie prisidėtų prie ekonomikos atsigavimo taip, kaip ir kiti sektoriai.

Finansinių sandorių mokestis padės atkurti sutrikdytus finansų sektoriaus ir eilinio piliečio santykius, šį sektorių nukreipdamas į realiąją ekonomiką ir padėdamas susigrąžinti pasitikėjimą.

Galimybė greitai priimti sprendimą dėl Europos Komisijos pasiūlyto finansinių sandorių mokesčio dabar yra Europos finansų ministrų rankose. To tikisi piliečiai, o dabar – ir Europos Parlamentas".

Komisijos nario kalba Europos Parlamento plenarinio posėdžio diskusijoje: spauskite čia .

Paskutinį kartą atnaujinta: 24/04/2013 |  Į puslapio pradžią