This site has been archived on (2014/11/17)
17/11/2014

Hlavné správy február 2013

Opatrenia prijaté dnes nám otvárajú príležitosti v budúcnosti, povedal podpredseda Šefčovič na pôde SciencesPo
Opatrenia prijaté dnes nám otvárajú príležitosti v budúcnosti, povedal podpredseda Šefčovič na pôde SciencesPo

25/02/2013

Rozhodujúce opatrenia prijaté na úrovni EÚ s cieľom riešiť nielen symptómy hospodárskej krízy, ale aj jej základné príčiny, prispeli k tomu, že Európa je teraz lepšie pripravená čeliť ďalším krízam v budúcnosti, uviedol podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič v pondelok.

Vo svojom prejave k študentov na prestížnej univerzite SciencesPo vo Francúzsku podpredseda Šefčovič poznamenal, že budúcnosť Európy bude závisieť od našej schopnosti poučiť sa z predchádzajúcich chýb a zabezpečiť, aby sa už nikdy nezopakovali.

Viac

Maroš Šefčovič
Podpredseda EK Šefčovič diskutuje o „novej vízii“ pre Európu

20/02/2013

Podpredseda Komisie Maroš Šefčovič minulú stredu povedal, že budúcnosť Európy spočíva v posilnení koordinácie a prehĺbení integrácie jej politík a programov.

Na konferencii o hospodárskej a menovej únii organizovanej v Bratislave ďalej uviedol, že HMÚ poskytla „novú víziu“ pre budúcnosť Európy, ktorá je založená na spolupráci s cieľom nájsť spoločné riešenia na spoločné problémy.

Viac

Nadmerné zníženie výdavkov EÚ na administratívu "poškodí v prvom rade občanov“

06/02/2013

Ako upozornil v stredu 6. februára podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, nadmerné a neprimerané škrty v rozpočte na administratívu EÚ, ktoré požadovali niektoré členské štáty, budú znamenať riziko pre celkový chod EÚ a pocítia ich v prvom rade občania.

Viac

EU foreign ministers focus discuss trade, conflicts and preparations for March EU summit

04/02/2013

Vice-President Maroš Šefčovič and Irish Foreign Minister Eamon Gilmore, representing the EU Presidency, debrief journalists on Monday’s General Affairs Council. The main topics of discussions were trade, the situation in Syria and Mali and the preparations for the March European summit, which will once again focus on the EU’s long-term budget proposals.

Viac

Uľahčenie života pre podniky EÚ prostredníctvom inteligentnej regulácie
Uľahčenie života pre podniky EÚ prostredníctvom inteligentnej regulácie

01/02/2013

V posledných rokoch sa byrokratická záťaž výrazne znížila. Napriek tomu však európske podniky naďalej čelia príliš mnohým byrokratickým prekážkam, ktoré by sa mali odstrániť prostredníctvom rozumnejšieho prístupu k regulácii, uviedol v piatok 1. februára podpredseda EK Maroš Šefčovič.

Viac

Posledná aktualizácia: 22/10/2014 |  Na začiatok