Krata nelegaliame cigarečių fabrike

OLAF/10/04 Briuselis, 2010 m. kovo 22 d.

OLAF tarnybos padedami Lietuvos muitinės pareigūnai atliko kratą nelegaliame cigarečių fabrike Vilniuje, kuriame buvo galima pagaminti ne mažiau kaip 1 000 cigarečių per minutę, ir jį uždarė. Fabrike, kur buvo gaminamos trijų rūšių cigaretės, skirtos nelegalioms ES rinkoms, suimti šeši asmenys. Be cigarečių gamybos ir pakavimo įrenginių, Lietuvos muitinė konfiskavo didelį kiekį tabako, popieriaus ir kitų medžiagų, naudojamų cigaretėms gaminti.

Laikinai einantis OLAF generalinio direktoriaus pareigas Nicholas Ilettas pasakė, kad per pastaruosius penkerius metus nelegalių fabrikų, gaminančių cigarečių klastotes, skaičius smarkiai išaugo.

„Norėčiau pasveikinti Lietuvos muitinės generalinį direktorių Antaną Šipavičių ir jo darbuotojus su šiuo dideliu laimėjimu. Lietuvos muitinė ir OLAF šį tyrimą vykdė glaudžiai bendradarbiaudamos, o OLAF pareigūnai dalyvavo, kai vyko fabriko krata. Tokio pobūdžio bendradarbiavimas yra nepaprastai svarbus siekiant patraukti baudžiamojon atsakomybėn nusikaltėlių gaujas, dėl kurių neteisėtos veiklos Europos mokesčių mokėtojai netenka šimtų milijonų eurų. Su Lietuvos valdžios institucijomis glaudžiai bendradarbiauti ketiname ir toliau."

Ši operacija yra viena iš daugelio, kuriose dabar dalyvauja OLAF ir kurių tikslas – nutraukti neteisėtą cigarečių gamybą ES. Pirmas nelegalus fabrikas buvo aptiktas 2003 m.

Pavel BOŘKOVEC
Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atstovas spaudai
Rue Joseph II, 30 B-1049 Brussels (Belgium)
Tel: +32 2 296 72 00
faksas: +32 2 2998101
E. paštas olaf-press@ec.europa.eu

Print versionDecrease textIncrease text
Renginiai
Paskutinį kartą atnaujinta: 02/05/2012