Táto stránka bola uložená do archívu dňa 16/12/2011
16/12/2011

O kampani

O kampani

Jedzme zdravo - nikdy nie je priskoro začať ani prineskoro na zmenu

Chceš byť v dobrej kondícii, prekypovať aktivitou a zdravím? Kampaň Chutní parťáci ti pomôže! Ak nie veľmi vieš, čo by si mal jesť - alebo si to len potrebuješ osviežiť, postavičky kampane Chutní parťáci ti ukážu, ako sa rozhodovať zdravo. S kampaňou Chutní parťáci je život v kondícii zábavou!

Pozri si obsah našej internetovej stránky, zahraj si hry a vyhraj ceny - pritom sa naučíš všetko potrebné, aby si sa pri výbere konzumovaných jedál a nápojov rozhodoval správne.

EÚ to uľahčuje tak, že v školách presadzuje ovocie, zeleninu a mliečne výrobky. V niektorých štátoch Európy príde aj putovná prezentácia. Počas októbra a novembra sa u vás v škole môže objaviť dodávka Chutných parťákov s heslom "Jedz, pi a hýb sa!".

Prečo na tom záleží?

Európska únia nám pomáha pochrumkať si na chutnom ovocí a zelenine a piť zdravé mlieko, pretože ak sa v mladosti stravuješ zdravo, budeš sa tak stravovať celý život. Keďže čoraz viac detí má nadváhu, nastal ten pravý čas konať. Nadváha môže byť veľmi škodlivá pre tvoje zdravie. Ak sa budeš stravovať zdravo, ušetríš si mnoho zbytočných problémov v budúcnosti.

Kampaň Chutní parťáci - poskytuje informácie potrebné na správny výber

Cieľom kampane, ktorú pripravil útvar EÚ zodpovedný za poľnohospodárstvo, je poskytnúť deťom poznatky. Počas kampane, ktorá sa začína 28. septembra, ťa budú na ceste k zdravšiemu životu sprevádzať postavičky Chutných parťákov.

Ak sa cítiš dobre a máš pod kontrolou to, čo ješ, rozhoduješ sa rozumne a poznáš jedlá a potraviny, tak budeš aj lepšie fungovať. Budeš pociťovať menej únavy a vyčerpania, pretože aj zásoby energie súvisia s tým, čo ješ.

Tak sa pridaj k nám a zúčastni sa kampane s Chutnými parťákmi, ktorí sa vydali na cesty, aby ti poskytli informácie potrebné na správne rozhodnutia o zdravom živote.

Jedz, pi a hýb sa!

Súvisiace odkazy

Posledná aktualizácia: 08/03/2015 | Na začiatok