Strona zarchiwizowana dnia 16/12/2011
16/12/2011

Informacje na temat kampanii

Informacje na temat kampanii

Jedz mądrze! - Nigdy nie jest za wcześnie na naukę lub za późno na zmiany.

Chcesz być sprawny, aktywny i zdrowy? Pomogą Ci w tym Smakoszki! Nie jesteś pewien, co powinieneś jeść lub trzeba Ci o tym przypominać? Smakoszki pokażą Ci, jak dokonać właściwego wyboru. Ze Smakoszkami sprawność to zabawa!

Odwiedzaj naszą stronę, graj w gry i zdobywaj nagrody, a nauczysz się wszystkiego, co należy wiedzieć, aby mądrze się odżywiać.

Unia Europejska chce Ci to ułatwić, dlatego promuje spożywanie owoców, warzyw i mleka w szkołach. W niektórych częściach Europy rozpoczyna się właśnie kampania informacyjna. Może się zdarzyć, że w październiku lub listopadzie furgonetka Smakoszków zjawi się i w Twojej szkole, a one same zawołają do Ciebie: "Smakuj, pij i ruszaj się!"

Dlaczego jest to ważne?

UE pomaga Ci nauczyć się, jak docenić wyśmienite przekąski owocowe i warzywne oraz zachęca Cię do picia pysznego mleka. Jeżeli teraz nauczysz się jeść z głową, zachowasz ten zwyczaj również jako osoba dorosła. Dzisiaj coraz więcej dzieciaków ma nadwagę, a zatem pora działać. Nadwaga może bardzo zaszkodzić Twojemu zdrowiu - rozsądna dieta może zaoszczędzić Ci wielu kłopotów w przyszłości.

W swojej kampanii Smakoszki przekażą Ci informacje, których potrzebujesz, aby mądrze wybierać.

Kampanię przygotowały osoby, które w UE odpowiedzialne są za rolnictwo. Jej celem jest wyposażenie dzieci w potrzebną wiedzę. Kampania Smakoszków, które poprowadzą Cię ścieżką do zdrowszego życia, rozpoczęła się 28 września.

Jeżeli czujesz się dobrze i kontrolujesz swoją dietę - to znaczy mądrze wybierasz i wiesz, co jesz - będziesz również lepiej pracować. Będziesz odczuwać mniejsze zmęczenie i zniechęcenie, ponieważ poziom energii często związany jest z odżywianiem.

Dlatego też przyłącz się do Smakoszków, które zapewnią Ci informacje konieczne do podejmowania właściwych wyborów, Dzięki nim będziesz zdrowo żył!

Smakuj, pij, ruszaj się!

Ciekawe linki

Ostatnia aktualizacja: 08/03/2015 | Początek strony