Tato stránka byla uložena do archívu dne 16/12/2011
16/12/2011

O kampani

O kampani

Nauč se jíst zdravě - na změnu není nikdy pozdě!

Chceš být zdravý jako řípa a být ve formě? Na pomoc ti přichází Parta k nakousnutí! Jestli nevíš, co máš přesně jíst, postavičky z Party k nakousnutí ti pomohou se rozhodnout. A být fit pak bude hračka!

Na těchto internetových stránkách si můžeš zahrát hry či dokonce soutěžit a vyhrát zajímavou cenu. Zároveň se dozvíš všechno podstatné k tomu, aby ses mohl stravovat zdravě.

Evropská unie ti to chce usnadnit, a proto se snaží o to, aby se na školách podávalo více ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Kromě toho uspořádala během října a listopadu putovní prezentaci, s níž navštívila školy v celé Evropě. Možná vůz Party k nakousnutí zavítá i do vaší školy a ukáže vám, že je potřeba správně jíst a pít a hýbat se.

Proč je to tak důležité?

V dnešní době trpí stále více dětí nadváhou, a proto je nejvyšší čas něco podniknout. Když přijdeš na chuť dobrému ovoci a zelenině či čerstvému mléku už teď, budeš jíst zdravě i později. Nadváha může hodně uškodit tvému zdraví. Vhodným jídelníčkem si navíc ušetříš mnohá trápení v pozdějším věku.

Parta k nakousnutí ti poradí, jak jíst zdravě

Tutp kampaň s názvem Parta k nakousnutí připravila část Evropské komise, která má na starosti zemědělství, a byla zahájena 28. září 2009. Jejím cílem je seznámit děti a mládeže s tím, jak se správně stravovat. Postavičky zvané Parta k nakousnutí tě budou doprovázet na cestě ke zdravějšímu způsobu života.

Když se cítiš ve formě a víš, co jíš a také proč, určitě ti půjde všechno lépe od ruky. Zlepší se ti nálada a také budeš mít víc energie, protože právě na to má to, co jíme, velký vliv.

Tak pojď a přidej se k Partě k nakousnutí, protože ta už se těší, jak tě naučí dobře se stravovat a být fit!

Jez, pij a hýbej se!

Související odkazy

Poslední aktualizace: 08/03/2015 | Začátek stránky