Navigācijas ceļš

Programma „Augļi skolai”

Speciālistu palīdzība

Jaunākie jautājumi

Kā es varētu pamudināt savu bērnu ēst vairāk augļu un dārzeņu?

Kad bērniem rodas vēlme apēst kādu našķi, viņi tikpat kā nekad neizvēlas augļus vai dārzeņus, bet gan citus pārtikas produktus, tostarp arī sāļās uzkodas un saldumus. Viņi lielākoties ēd to, kas atrodams mājās.

Tāpēc pievērsiet uzmanību tam, ko pasniedzat pusdienās un kādas uzkodas glabājas plauktos!

Lūk, daži ieteikumi, kā iemācīt bērnam ēst veselīgi:

  • katrā ēdienreizē un arī starp ēdienreizēm dodiet bērnam ēst augļus un dārzeņus, lai tas kļūst par ikdienas paradumu;
  • novietojiet notīrītus un sagrieztus augļus un dārzeņus ērti pieejamā vietā, lai bērnam būtu vieglāk izvēlēties kādu no veselīgajiem našķiem;
  • pagatavojiet, piemēram, augļu salātus, lai bērnam tie labāk garšotu;
  • visbeidzot, vislabākais veids, kā panākt, lai bērns ēstu augļus un dārzeņus, ir ēst tos pašiem! Bērni parasti atdarina to pieaugušo rīcību, ar kuriem diendienā ir kopā. Ēdot veselīgāk, jūs būsiet savam bērnam vislabākais piemērs.
Uz augšu

Kāpēc kalcijs ir tik svarīgs?

Kalcijs ir viena no pamata uzturvielām, kas veido stiprus un veselus kaulus. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai kalcijs būtu iekļauts jūsu bērna ēdienkartē, it īpaši līdz pusaudža vecumam. Vēlāk, kad bērns būs jau pieaudzis, viņš varēs lepoties ar ārkārtīgi stipriem kauliem.

Tam ir liela nozīme, jo zināms, ka kalcijs kaulos sāk samazināties, tiklīdz cilvēks nobriest, tādējādi pakļaujot viņu riskam vēlāk saslimt ar kaulu slimībām, piemēram, osteoporozi, vai ciest no kaulu lūzumiem to trausluma dēļ.

Eiropas Pārtikas zinātniskā komiteja patlaban iesaka uzņemt šādu kalcija daudzumu:

  • 1–3 g. v.: 400 mg kalcija dienā;
  • 4–6 g. v.: 450 mg;
  • 7–10 g. v.: 550 mg;
  • 11–17 g. v.: 1000 mg.

Kā piemēru var minēt jogurtu — vienā trauciņā parasta piena jogurta (200 ml) ir aptuveni 275 mg kalcija.

Labs kalcija avots ir piens un piena produkti, piemēram, jogurts un siers, no kuriem jāizvēlas produkti ar mazāku tauku saturu; tāpat arī citi pārtikas produkti, piemēram, zaļo lapu dārzeņi, tostarp brokoļi un kāposti. Un neaizmirstiet par regulāru fizisko slodzi — arī tas ir ļoti svarīgi, lai bērniem būtu veseli kauli!

Uz augšu
×(*=obligāti)


Security Image