Naršymo kelias

Vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programa

Ekspertų pagalba

Naujausi klausimai

Kaip paskatinti vaiką valgyti daugiau vaisių ir daržovių?

Vaikai dažnai nenori spontaniškai valgyti vaisius ir daržoves, ir neretai pirmenybę teikia kitokio maisto, kaip antai sūrūs arba saldūs užkandžiai, skoniui. Daugiausiai jie valgo tai, ką randa namuose.

Todėl atidžiai rinkitės patiekalus ir spintelėse laikomus užkandžius!

Keli patarimai, kurie padės jiems pamėgti sveiką maistą:

  • daržoves ir vaisius patiekite kiekvieno valgio metu ir net tarp valgių, kad jų valgymas taptų įprastu;
  • leiskite vaikui pasirinkti iš įvairių sveikesnių užkandžių, laikydami valgyti paruoštus vaisius ir daržoves lengvai prieinamoje vietoje;
  • palengvinkite vaisių valgymą, pavyzdžiui, pagamindami vaisių salotas;
  • galiausiai, geriausias būdas paskatinti vaiką valgyti vaisius ir daržoves yra valgyti juos patiems! Vaikai greičiausiai seks suaugusiųjų pavyzdžiu, kurį mato kasdien. Valgydami sveikesnį maistą, jūs perduosite vaikui tinkamą žinią.
Viršus

Kodėl kalcis yra toks svarbus?

Kalcis – pagrindinė maistinga medžiaga stipriems ir sveikiems kaulams. Todėl svarbu, kad jūsų vaiko maiste būtų kalcio, ypač nuo vaikystės iki paauglystės. Tai užtikrina, kad vaikai tapę suaugusiaisiais turės pačius stipriausius kaulus.

Tai labai svarbu, nes žinome, kad sulaukus pilnametystės kauluose esančio kalcio kiekis pradeda mažėti. Taip atsiranda kaulų ligų, kaip antai osteoporozės arba lūžių dėl silpnų kaulų, rizika.

Pažvelkite į naujausias Europos maisto produktų mokslinio komiteto rekomendacijas dėl kalcio vartojimo:

  • 1–3 metų: 400 mg kalcio kasdien,
  • 4–6 metų: 450 mg,
  • 7–10 metų: 550 mg,
  • 11–17 metų: 1 000 mg.

Pavyzdžiui, viename indelyje paprasto pieniško jogurto (200 ml) yra apie 275 mg kalcio.

Geru kalcio šaltiniu gali būti pienas ir jo produktai, tokie kaip jogurtas arba sūris, kuriuose riebalų kiekis mažesnis. Kalcio taip pat yra kituose produktuose, pavyzdžiui, žalialapėse daržovėse, kaip antai brokoliuose ir kopūstuose. Be to, nepamirškite skatinti vaiką reguliariai užsiimti fizine veikla, kuri taip pat būtina norint turėti sveikus kaulus!

Viršus
×(*=privaloma)


Security Image