apie

Europos
Bendra
Žemės Ūkio
PolitikaBŽŪP

Rūpinkimės
savo šaknimis

Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad ES miestų gyventojai, pirmiausia – jaunimas, jaučiasi atitrūkę nuo kaimo, kaip maisto šaltinio, ir nesuvokia platesnio ūkininkų vaidmens visuomenėje.

Priėmus sprendimą reformuoti Bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros Generalinis direktoratas parengė specialiai jai skirtą ryšių kampaniją, pavadintą „Europos bendroji žemės ūkio politika. Rūpinkimės savo šaknimis“.

Šia kampanija ES piliečiams, ypač miestų gyventojams, nušviečiama tvaraus ūkininkavimo svarba ne tik tiekiant sveiką maistą, bet ir aplinkos apsaugai, kaimui ir ekonomikai.

Šios ES 28 ryšių kampanijos tikslinė auditorija daugiausia yra plačioji visuomenė, vidurinių mokyklų mokytojai ir mokiniai; ja taip pat siekiama atkurti ryšius tarp miestiečių kasdienio gyvenimo ir žemės ūkio, ne tik užtikrinančio darbo vietas ir kaimo plėtrą, bet ir gamtos išteklių valdymą bei aplinkos apsaugą.

Kampanijai vykdyti pasitelkiamos šios priemonės:

  • Plačiajai visuomenei, suinteresuotiesiems subjektams ir mokytojams skirta interneto svetainė, kurioje aiškinamas BŽŪP vaidmuo.
  • Garso ir vaizdo medžiaga: trumpi vaizdo įrašai, televizijos reklamos, kino teatruose demonstruojamos reklamos ir animaciniai filmukai, aiškinantys apie pagrindines BŽŪP reformos sudėtines dalis.
  • Ūkis mieste ir kiti su BŽŪP susiję renginiai.
  • Mokomasis pramoginis rinkinys mokiniams.

BŽŪP mūsų gyvenime

BŽŪP reforma, kuri sukurta, kad būtų ekologiškesnė, sąžiningesnė ir veiksmingesnė, siekiama sustiprinti Europos ir jos ūkininkų partnerystę ir atnešti tikrą naudą daugiau kaip 500 milijonų ES vartotojų.

Ji taip pat suteikė puikią progą sutelkti ES piliečius, ūkininkus, NVO, kitus kaimo veikėjus, nacionalines, regionines, vietos valdžios institucijas ir Europos Komisiją, kad būtų galima geriau suprasti ir aptarti žemės ūkio svarbą mūsų ir mūsų ateities kartų gyvenimams.

Bendras projektas

Kaip galite dalyvauti? Pasinaudokite proga panaršyti šioje interneto svetainėje! Joje pasakojama apie pagrindinius naujojo BŽŪP punktus ir kaip ji remia žemės ūkį ir sprendžia pasaulinius uždavinius, kurie turi įtakos mums visiems.

Piliečiai gali rasti daugybę faktinės informacijos ir smagių, sąveikių ir jų poreikiams pritaikytų renginių. Speciali medžiaga taip pat pateikiama ūkininkams, suinteresuotiesiems subjektams ir mokytojams.

DUK ir animuotuose klipuose paprasta kalba paaiškinama, ką europiečiams reiškia naujausia BŽŪP versija. Taip pat galite rasti papildomos informacijos skyriuose BŽŪP reforma ir BŽŪP išsamiai.

Trumpų filmų serijomis iliustruojamos įvairios BŽŪP savybės.

Specialiame renginių skyriuje, skirtame specialistams ir plačiajai visuomenei, atgyja žemės ūkis ir BŽŪP.

Rasti renginį

Norite aptarti žemės ūkio klausimus su kaimo veikėjais? Norėtumėte aplankyti ūkį su savo šeima? Norėtumėte sužinoti apie įvairius ūkininkavimo tipus visoje ES arba paragauti įvairų Europos žemės ūkio produktų? Mūsų skyriuje Renginiai jūsų šalyje pateikiama informacija apie įvairią veiklą – nuo konferencijų, mugių ir parodų iki atvirų ūkių ir miesto iškilų.

Organizuokite savo renginį

Mugės, seminarai, ūkis mieste, praktiniai užsiėmimai, šventės, konkursai… Planuojate savo BŽŪP renginį žemės ūkio ir (arba) kaimo plėtros tema? Apsilankykite mūsų skyriuje Priemonių rinkinysir gaukite nemokamos medžiagos – nuo plakatų ir audiovizualinių klipų iki uždangų ir reklamjuosčių! Ar norite pasiekti kuo platesnę auditoriją? Pasiūlykit savo projektą, kad jis būtų rodomas visos Europos renginių žemėlapyje. Norėdami tai atlikti, užpildykite ir išsiųskite internetinę formą, esančią skyriuje Renginiai jūsų šalyje.

BŽŪP, vykstantis „Bruxelles Champêtre“

2013 m. rugsėjo 22 d. Briuselyje „Dienos be automobilių“ metu aikštė Place des Palais buvo paversta vaizdinga kaimo vietove, kurioje vyko daugybė pramoginių ir lavinamųjų renginių visai šeimai.

Daugiau kaip 8 000 dalyvių specialiai apsilankė Europos Komisijos (Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato) paviljone. Čia lankytojai sudalyvavo keliuose smagiuose, kūrybiškose renginiuose, kuriais buvo siekiama didinti informuotumą apie žemės ūkio svarbą jų gyvenime ir apie tai, kaip BŽŪP remia ūkininkus užtikrinant maisto tiekimą daugiau kaip 500 milijonų ES piliečių, saugant aplinką ir išsaugant Europos įvairių kaimo vietovių gyvybingumą.