Navigācijas ceļš

Eiropas iedzīvotāji pozitīvi vērtē reģionālo politiku - 07/03/2008

Viduslaiku pirts netālu no Omerijes mošejas Kiprā

Apsekojums parāda, ka cilvēkiem ir pozitīva attieksme pret ES reģionālo politiku, bet viņi vēlētos, lai tā izvirzītu vēl augstākus mērķus.

Pilnīgi iespējams, ka ES reģionālā politika DeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolski ir ieviesusi ko jaunu jūsu reģionā. Un nav jāmeklē tālu – tas var būt jauns autoceļš, dzelzceļš vai tilts. Šī politika, kurai atvēlēta vairāk nekā trešdaļa no ES budžeta, ļāvusi īstenot vairākus tūkstošus projektu ar mērķi atjaunot Eiropas reģionus.

Jaunākais Eirobarometra apsekojums English (en) français (fr) liecina, ka principā Eiropas iedzīvotāji pozitīvi vērtē šo politiku un ir pārliecināti par priekšrocībām, ko tā devusi viņu reģionam. No tiem, kas ir informēti par politiku, 70 % uzskata, ka tā ir labvēlīga.

Nav pārsteigums, ka cilvēki ir vairāk informēti valstīs, kuras saņem lielāko atbalstu. Par tās pastāvēšanu zināja divas trešdaļas respondentu Slovēnijā (66%), Lietuvā (65%) un Īrijā (64%). Tikai viena trešdaļa bija informēta Bulgārijā (35%), Kiprā (35%) un Nīderlandē (30%).

Kopumā Eiropas iedzīvotājiem ir pieņemams arī reģionālās politikas mērķis, jo 85% atbalsta palīdzību reģioniem visnelabvēlīgākajā situācijā, lai tiem palīdzētu panākt attīstītos reģionus. Šobrīd ES turīgākā dalībvalsts Luksemburga ir septiņas reizes bagātāka par visnabadzīgāko – Rumāniju. Salīdzinot reģionus, starpība attīstībā ir vēl lielāka.

Kaut arī respondenti principā bija pārliecināti par reģionālās politikas priekšrocībām, viņi arī uzskatīja, ka tai izvirzāmi vēl augstāki mērķi, risinot šodienas aktuālos jautājumus tādās jomās kā klimata pārmaiņas, globalizācija un iedzīvotāju novecošana Eiropā.

Lai cilvēkus informētu par pasākumiem valsts līmenī, ES valstīm drīzumā būs jāpublicē visaptveroši saraksti ar projektiem, kas saņem reģionālās politikas finansējumu.

Janvārī īstenotā 27 000 eiropiešu aptauja ietilpst sabiedriskajā apspriešanā, ko reģionālās politikas komisāre Danuta Hībnere pagājušajā septembrī sāka par reģionālās politikas nākotni.

Reģionālā politika – veiksmes stāsti DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites