Naršymo kelias

Naujoji Komisija pasirengusi pradėti darbą - 09/02/2010

Europos Parlamento posėdis ©ES

Naujoji EK Pirmininko J. M. Barroso komanda gavo Parlamento pritarimą.

Europos Parlamento nariai šiandien patvirtino 26 kandidatus į Europos Komisijos narius. Dabar naujoji Europos Komisijos Pirmininko J. M. Barroso komanda galės imtis darbo. „Už“ balsavo 488 parlamentarai, 137 balsai buvo „prieš“ (72 susilaikė) – balsų persvara buvo daug didesnė nei reikalinga dauguma.

Šiuo balsavimu užbaigtas rugsėjį pradėtas procesas, kai EK Pirmininkas gavo Parlamento pritarimą likti poste antrai kadencijai.

Naujoji Komisija turėjo pradėti darbą 2009 m. lapkritį, bet jos paskyrimas vėlavo dėl užsitęsusio Lisabonos sutarties ratifikavimo ir Bulgarijos kandidatės pasitraukimo po klausymų Parlamente sausį. Rumianą Jelevą pakeitė Pasaulio banko vicepirmininkė Kristalina Georgieva, kurios klausymai Parlamente įvyko praėjusią savaitę.

Kartu su J. M. Barroso naujojoje Komisijoje yra 27 nariai – po vieną iš kiekvienos ES šalies. Keturiolika iš jų, įskaitant ir pirmininką, dirbo ir ankstesniosios sudėties Komisijoje. Komisijos nario kadencija trunka penkerius metus.

Antrosios J. M. Barroso kadencijos komanda pradės darbą, kai tik ES šalių vadovai ją oficialiai paskirs.

Naujosios Komisijos politikos gairės DeutschEnglishfrançaisportuguês

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos