Cesta

EU oceňuje vynikající výkony - 21/03/2008

Laureáti ceny za podporu podnikání za rok 2007

Soutěže pořádané Evropskou unií, při kterých se oceňují vynikající úspěchy, jsou nejen příležitostí k propagaci významných politik, ale i příležitostí k zapojení občanů.

Konkrétní úspěchy a podnikatelské iniciativy jsou velmi důležité pro rozvoj společnosti jako celku. K rozvoji EU přispívají převratné objevy v lékařském výzkumu, ekologická doprava ve městech nebo například kvalitní investigativní žurnalistika.

EU vyzdvihuje význam výjimečných úspěchů prostřednictvím řady cen, které rovněž zvyšují povědomí veřejnosti o významných otázkách a vedou k větší angažovanosti.

Zúčastnit se může každý, protože soutěže probíhají v mnoha oblastech, od podnikání, vědy a techniky, životního prostředí a zdraví až po žurnalistiku, regionální rozvoj a kulturu. Některé soutěže jsou určeny jednotlivcům, jiné se zaměřují na podniky, vědecké týmy nebo organizace a další jsou určeny mládeži a školám.

Například do konce tohoto měsíce se mohou školy zúčastnit soutěže o cenu pro mládež v oblasti rozvoje, do které mohou zaslat plakát nebo multimediální prezentaci. Letošní ročník soutěže je věnován Africe a udržitelnému rozvoji. Účastníci soutěže mohou vyhrát cestu do Afriky, při které se seznámí s rozvojovou pomocí EU přímo v terénu.

K nadcházejícím soutěžím patří například ocenění Evropský vynálezce roku English pro autory nejvýznamnějších vynálezů uplynulých desetiletí a cena Lorenza Nataliho English udělovaná novinářům za vynikající zpravodajství v oblasti lidských práv a demokracie.

Mnoho místních soutěží rovněž pořádají zastoupení Evropské komise v jednotlivých zemích EU.

Účast v těchto soutěžích je nejen příležitostí k získání ceny, ale může jejich laureátům zajistit mezinárodní ohlas a otevřít mnohé dveře.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy