Cesta

Logo Zeleného týdne 2008. Mapa Země na zmačkaném papíře a slogan „Země je jen jedna, nezničme si ji“

V Bruselu začíná Zelený týden 2008, který je příležitostí k debatě a prezentaci nejnovějších poznatků z oblasti ekologie. Mottem akce je „Země je jen jedna, nezničme si ji.“

Na programu letošního Zeleného týdne, který probíhá od 3. do 6. června, jsou mimo jiné nakládání s odpady, výroba a spotřeba.

Očekává se, že tento již osmý ročník přiláká několik tisíc účastníků.

V průběhu týdne se budou zástupci občanské společnosti, podniků a veřejné správy vzájemně informovat o svých zkušenostech s cílem najít odpovědi na některé základní otázky.

  • Jak si mohou evropské podniky udržet konkurenceschopnost a současně využívat přírodní zdroje udržitelným způsobem?
  • Mohou být významné stavební projekty, například v rámci olympijských her v Londýně v roce 2012, opravdu ekologické?
  • Jak můžeme být zodpovědnými spotřebiteli?
  • Jak nejlépe recyklovat?
  • Jak by měla Evropa řešit své narůstající problémy s odpady?
  • Jak zajistit, aby byla doprava šetrnější vůči životnímu prostředí?

V rámci Zeleného týdne má být zveřejněn nový akční plán Evropské komise, jehož hlavním tématem je udržitelnost. Plán se zaměřuje na výrobu, spotřebu a průmyslovou politiku.

V průběhu Zeleného týdne se rovněž představí inovativní projekty z celé Evropy. Evropské ceny za ekologické podnikání budou uděleny podnikům s nejinovativnějšími ekologickými projekty a vybrané špičkové projekty spolufinancované Komisí získají ocenění LIFE environment awards English.

Internetová registrace pro účastníky Zeleného týdne již byla ukončena, nicméně zaregistrovat se můžete osobně v hlavním místě konání akce – v budově Charlemagne.

Zelený týden živě (přímý přenos) DeutschEnglishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy