Naršymo kelias

Pirmas ES aukščiausiojo lygio susitikimas romų klausimais - 16/09/2008

ES šalių ministrai kartu su ES politikais Briuselyje surengė pirmą ES aukščiausiojo lygio susitikimą romų klausimais, per kurį apsvarstė romų mažumos problemas.

Romų problemoms spręsti skirtas ES aukščiausiojo lygio susitikimas surengtas po to, kai šių metų liepos mėnesį buvo paskelbta ES ataskaita DeutschEnglishfrançais , kurioje tvirtinama, kad ši etninė mažuma, nepaisant pastangų integruoti jos narius, tebėra diskriminuojama ir socialiai atskirta.

Į Europos Komisijos surengtą aukščiausiojo lygio susitikimą English atvyko 400 dalyvių: tarp jų – romų lyderiai ir žmogaus teisių gynėjai. Susitikimu siekta trejopų tikslų:

  • atkreipti dėmesį į romų poreikius;
  • nustatyti veiksmingiausius būdus, kaip pagerinti jų gyvenimą;
  • patvirtinti konkrečius veiklos įsipareigojimus.

 

Komisija paragino ES ir jos valstybes nares bendromis pastangomis integruoti romus į visuomenę. Ji primygtinai reikalavo, kad ES šalių vyriausybės labiau padėtų romams ir užtikrintų jiems galimybę mokytis, turėti namus bei darbo vietą ir naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.

ES gyvena maždaug 10–12 mln. romų (ši bendra sąvoka apima kelias etnines grupes, įskaitant sinti ir klajoklius). Romai, nuo seno viena labiausiai persekiojamų Europos etninių mažumų, tebėra rasistinių išpuolių taikinys. Daugelis romų gyvena labai skurdžiai, neturi darbo ir yra neraštingi. Jie susiduria su giliai įsišaknijusia institucine diskriminacija – visų pirma būsto, švietimo ir socialinės gerovės srityje.

2000–2006 m. ES išleido 275 mln. EUR romams skirtiems projektams finansuoti. Be to, ES skyrė 1 mlrd. EUR apskritai visoms nepalankioje padėtyje esančioms visuomenėms grupėms, tarp jų ir romams. Komisija taip pat siekia užtikrinti, kad būtų vykdomi ES kovos su diskriminacija teisės aktai, ir koordinuoti su romais susijusią ES valstybių narių politiką.

Šis susitikimas – tai aukščiausio lygio romų problemoms skirtas ES susitikimas. Tarp pranešėjų buvo ir Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso bei Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneris. Susitikimo rezultatai padės Komisijai nustatyti veiksmus 2009 m.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos