Navigatsioonitee

Konkurss „1992. aasta põlvkond” märgib 20. aasta möödumist ELi ühtse turu loomisest - 23/04/2012

Ühinege teiste 1992. aastal sündinutega ning esitage videosid, fotosid, joonistusi, artikleid või nutitelefoni rakendusi teemal, mida tähendab Euroopa ühtne turg teie põlvkonna jaoks. Tähtaeg on 9. september.

Tänu Euroopa ühtsele turule saame probleemideta teistes riikides reisida, õppida, töötada, elada ning seal sisseoste teha.

Sadade tehniliste, õiguslike ja bürokraatlike tõkete kõrvaldamine on viimase 20 aasta jooksul soodustanud ka majanduskasvu ja aidanud luua peaaegu 2,8 miljonit uut töökohta.

Komisjon soovib kuulda nende inimeste arvamusi, kes on ühtse turu toimimise ajal üles kasvanud. Seepärast korraldame konkursi, millel võivad osaleda kõik 1992. aastal sündinud inimesed.

Võite anda oma panuse, jagades oma arusaamu ja kogemusi selle kohta, kuidas ühtne turg on teie elu mõjutanud. Looge oma video või nutitelefoni rakendus või saatke meile fotosid, joonistusi või hoopis artikkel ühel järgmisest neljast teemast:

  • haridus ja kodakondsus;
  • töö ja ettevõtlus;
  • kultuur ja vaba aja veetmine;
  • tarbijad ja keskkond.

Osaleda võib igaüks – te ei pea olema kogenud fotograaf, filmilooja või kunstnik. Konkursi 1992. aasta põlvkond veebisaidilt leiate hulgaliselt praktilisi nõuandeid.

Soovime, et võistlustööd väljendaksid teie arusaama ühtsest turust – mida see teie jaoks tähendab ja mida te tulevikus sellelt ootate.

Kuidas osaleda?

Võite esitada kuni kaks võistlustööd, kas oma nime all või rühma liikmena, tingimusel et need tööd on kahes erinevas formaadis.

Tähtaeg on 9. september. Kuid kiirustage, sest kõik enne tähtaega esitatud võistlustööd osalevad igal kuul kuuauhindade loosimsel.

Žürii valib välja 20 finalisti, kes sõidavad Brüsselisse, et osaleda seal käesoleva aasta oktoobris toimuval auhinnatseremoonial, mille raames nad oma auhinna kätte saavad. Auhindadeks on muu hulgas ka kogu Euroopat hõlmavad InterRaili passid, digikaamerad, iPodid ja veebipoe kinkekaardid.

Auhinnatseremoonia korraldatakse Brüsselis konverentsi ajal (15.–20. oktoober), kus on arutlusel uued võimalused Euroopa piirideta ala arendamiseks.

Komisjon kavandab täiendavaid ettepanekuid nende tõkete kõrvaldamiseks, mis jätkuvalt takistavad isikute, teenuste ja kaupade vaba liikumist Euroopas. Need täiendavad 12 prioriteetset meedet DeutschEnglishfrançais , mille kohta komisjon eelmise aasta aprillis ettepaneku tegi.

Tutvuge konkursi 1992. aasta põlvkond veebisaidiga või jälgige konkurssi Facebookis English või Twitteris

Rohkem teavet

ELi ühtse turu 20. aastapäev DeutschEnglishfrançais

ELi majandusintegratsioon DeutschEnglishfrançais

Ühtse turu akt

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad