Naršymo kelias

Branginkime Europos paveldą - 15/09/2011

Europos paveldo dienų logotipas © ES

Europos paveldo dienos - ryškiausias rudens kultūrinis renginys. Penkiasdešimtyje šalių tūkstančiai kultūros objektų ir paminklų suteikia retą progą gyventojams juose apsilankyti ir įvertinti bei pasidžiaugti bendru paveldu.

Per šias dienas atsiranda proga ne tik kitoje šviesoje išvysti pažįstamus objektus, pvz., viešuosius pastatus ar muziejus, bet ir atverti daug įdomesnių pastatų, pvz., pilių, fermų ar gamyklų, duris, kurios kitu laiku paprastiems mirtingiesiems būna uždarytos.

Kultūros paveldas - svarbi mūsų kultūrų įvairovės ir bendros istorijos dalis. Šiuo kasmetiniu renginiu siekiama, kad europiečiai sužinotų, kokį turtą turi.

Europos paveldo dienas nuo 1999 m. bendrai rengia Europos Sąjunga ir Europos Taryba, o jų populiarumas nuolat auga. Kasmet per 20 mln. žmonių apsilanko daugiau kaip 30 000 objektų.

Per paveldo dienas rengiamos teminės ekskursijos, įgūdžių demonstracijos, teatro trupių pasirodymai bei fotokonkursas English, per kurį bus apdovanoti gražiausių Europos paveldo objektų nuotraukų autoriai. Kiek progų giliau pažinti savo kvartalą, miestą ar regioną!

Kiekviena iš penkiasdešimties šalių dalyvių nustato savo temas ir datas. Šiais metais Lietuvos pasirinkta tema - "Paslėpti lobiai. Sienų tapyba". Siekiama plačiau supažindinti su sienų tapyba ir akcentuoti jos vertę. Belgijos sostinėje Briuselyje akcentuojamas paveldo restauravimas, siūlomos gausios teminės ekskursijos miesto gatvėmis.

Į paveldo dienų forumą susirenka politinius sprendimus priimantys asmenys ir paveldo specialistai. Šiais metais forumas vyks spalio 10-12 dienomis Lenkijoje, jame bus nagrinėjama kultūros paveldo reikšmė Europos ekonomikai, ypač krizių metu.

Europos paveldo dienų renginiai visose valstybėse Englishfrançais

Daugiau apie ES paramą kultūrai DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos